Tuż przed rozpoczęcie roku szkolnego warto nie tylko zaopatrzyć dziecko w zeszyty i książki, ale również starannie uzupełnić braki w szafie malucha.

Chociaż wielu rodziców coraz częściej wydaje na ubrania dla swoich pociech prawie tyle samo co na własną garderobę, to w przypadku dzieci, warto czasem postawić na wygodę i bezpieczeństwo, zamiast kierować się tylko modą. Młodsze, w wieku przedszkolnym będą w ciągłym ruchu dlatego warto postawić na spodnie, sukienki czy bluzki wykonane z miękkich, naturalnych i elastycznych tkanin np. z bawełny. Warto również zwróć uwagę na wykończenia takie jak grube szwy, naszywane aplikacje czy zamki, które mogą łatwo podrażniać a nawet zranić delikatną skórę dziecka. Warto również sprawdzić czy metki nie będą ocierać się o kark czy bok, a jeśli tak to warto je wyciąć. Ale zamiast do śmietnika, powinny trafić w takie miejsce, z którego łatwo będzie je wyciągnąć i sprawdzić jak prać daną tkaninę.

Innym problemem, z jakim muszą poradzić sobie rodzice uczniów czy przedszkolaków jest błyskawiczne wyrastanie z ubrań. Dlatego kupując je w sierpniu warto wybrać takie, które posłużą do maja czy czerwca. Dla chłopców świetnie sprawdzą się bluzy czy koszulki z nieco większym otworem na głowę oraz regulowaną długością nogawek, czyli np., takie w których można je zawijać czy odpinać. Dziewczynkom z kolei na dłużej posłużą sukienki w kształcie litery A oraz tuniki bez wyraźnego wcięcia w talii i zarysowanego stanika.

Kolejnym niezbędnym elementem wyprawki ucznia są nowe buty. Warto zwracać uwagę z jakich materiałów są one wykonane, tak aby stopa dziecka mogła cały czas oddychać. Ważne są szczególnie podeszwy, bo bywa, że zrobione są one ze słabej jakości tworzyw sztucznych dodatkowo, bywają źle zamocowane przez co po jednej bardziej intensywnej zabawie w ganianego, nadają się tylko do śmieci. Warto również sprawdzić, jakich barwników użyto do farbowania tenisówek czy adidasów, bowiem zdarzają się przypadki, że producenci używają do tego celu substancji zawierających metale ciężkie.