Powrót do szkoły jest bardzo ważnym momentem dla każdego dziecka i jego rodzica. Trzeba zadbać o wiele różnych aspektów, takich jak wyposażenie plecaka czy przygotowanie drugiego śniadania. Warto pamiętać też o jeszcze jednej ważnej kwestii – wodzie do picia na cały pracowity, szkolny dzień.

Woda jest składnikiem naszego ciała i warunkuje przebieg niemal wszystkich procesów w organizmie. Odpowiednie nawodnienie jest konieczne m.in. do prawidłowego funkcjonowania mózgu wpływając korzystnie na funkcje poznawcze, uwagę czy pamięć. Dlatego tak ważne jest wyrobienie w dziecku nawyku picia wody, by chętnie po nią sięgało. To korzystne i bezpieczne rozwiązanie, ponieważ woda nie uczula oraz nie wchodzi w interakcję np. z pokarmami. Woda ma także neutralny smak, podczas gdy inne płyny mogą przyzwyczajać dzieci do słodkiego smaku.

Wybierając wodę do codziennego picia, warto sprawdzić, czy posiada odpowiednie atesty. Bezpieczny i dobry wybór stanowi np. wysokiej jakości woda źródlana Nestlé Pure Life od Nestlé Waters. Poręczna butelka o pojemności 0,33 l może towarzyszyć dziecku np. właśnie w szkole. Teraz, dzięki współpracy z National Geographic Kids, na dzieci czekają butelki z wizerunkami ulubionych zwierząt z całego świata. Dodatkowo nowe etykiety świecą w ciemności! Wszystko po to, by dzieci mogły odkryć, że warto dbać o prawidłowe nawodnienie – tak wieczorem, jak i o poranku.