ejście w świat IT nie jest łatwe. Szczególnie dla kogoś, kto nie miał wcześniej z nim styczności, i dla kogo takie pojęcia jak: aplikacje, serwery, HTML czy UX tworzą zaczarowaną krainę, do której wstęp mają tylko wybrańcy po politechnikach.

Takie postrzeganie zawodów związanych z programowaniem jest powszechne, ale nie do końca prawdziwe. Są bowiem w tej kategorii zawody, w których od technicznej wiedzy bardziej pożądane są takie cechy jak: świetna organizacja, planowanie i empatia. Potrzebna jest też skrupulatność, przewidywanie i wyciąganie wniosków oraz komunikacja i umiejętności interpersonalne.

Takie cechy powinien posiadać manualny tester oprogramowania, którego zadaniem jest sprawdzanie czy programiści dobrze wykonali swoją pracę i czy zostały spełnione założenia projektu. Tester nie programuje. Nie musi znać żadnego języka programowania. Jego rola we współczesnym świecie IT staje się coraz ważniejsza, bo użytkownicy produktów online nie wybaczają już błędów i zanim produkt do nich trafi, musi zostać solidnie sprawdzony.

Patrząc na zestaw pożądanych cech testera można łatwo zauważyć, że większość z nich to umiejętności miękkie, które predysponują do tej roli mamy. Wysoki stopień zorganizowania, perfekcyjne planowanie i dokładność są niezbędne w wychowaniu dziecka i każda mama takie cechy ćwiczy na co dzień.

Dlaczego więc nie wykorzystać tego w nowym, przyszłościowym zawodzie i nie rozpocząć kariery w IT?

Tym bardziej, że ta branża bardzo potrzebuje kobiet. Temat dysproporcji pomiędzy mężczyznami i kobietami jest aktualnie tak mocno podkreślany i omawiany w mediach, że większość dużych firm i korporacji ma w swoich planach programy mające na celu zmniejszenie tych różnic. Warto ten moment wykorzystać!

W Coders Lab przygotowaliśmy dedykowany kurs na manualnego testera oprogramowania, który powstał specjalnie dla mam, uwzględniając ich szczególne potrzeby. Program tego kursu przygotowaliśmy we współpracy z naszym partnerem, portalem parentingowym babyboom.pl, z którym przeanalizowaliśmy najważniejsze założenia, aby mamy-uczestniczki czuły się na nim jak najlepiej. Efektem jest najlepiej na rynku dopasowany kurs dla mam, na którym m.in zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu po 3 godziny, do wyboru są godziny poranne lub wieczorne, a w razie nieobecności z powodu choroby dziecka, jest możliwość odrobienia zajęć w innym terminie.

Mamo, być może to najlepsza okazja, żeby zadbać o swój rozwój i rozpocząć nowy rozdział w swoim zawodowym życiu!

Zapraszamy na: www.coderslab.pl/TesterDlaMam.