ak pomóc dziecku przy ząbkowaniu?

Ząbkowanie to trudny okres rozwoju twojego dziecka. Zapewne chcesz mu pomóc przebrnąć przez ten trudny czas bez bólu i innych nieprzyjemnych objawów. Stosując leki przeciwbólowe i miejscowe środki znieczulające pamiętaj o bezpieczeństwie twojego Malucha. Zbyt duża dawka leku lub za częste stosowanie może wywołać niebezpieczne działania niepożądane. Niewłaściwe dawkowanie lidokainy zawartej w preparatach znieczulających może osłabić odruch odkrztuszania i zwiększyć ryzyko zakrztuszenia się dziecka. Natomiast benzokaina występująca w składzie niektórych środków może powodować spadek ilości tlenu we krwi.

Jakie środki stosować?

Przede wszystkim warto skupić się na składzie leku i wybierać ten zawierający naturalne składniki. Powinien być on także pozbawiony substancji dodatkowych, takich jak parabeny, cukry, które mogą powodować próchnicę, czy alkohol. Najbezpieczniejsze i zalecane przez lekarzy są środki zawierające PVP i kwas hialuronowy. Nie podrażniają one delikatnej błony śluzowej dziecka i skutecznie chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Produkty, których skład oparty jest na naturalnych składnikach możesz stosować bez obaw o zdrowie twojego dziecka tak często, jak jest to konieczne.