Suplement stworzony z myślą o dzieciach

Czy dieta Twojego dziecka jest dobrze zbilansowana i zawiera wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki? Jeśli nie, Twoje dziecko może cierpieć na niedobór min. nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, niacyny, cynku, jodu, kwasu foliowego, witaminy B6 lub witaminy B12, a to oznacza, że potrzebna jest odpowiednia, dobrana do potrzeb dziecka, suplementacja.

Dlaczego? Suplement jest produktem uzupełniającym niedobór związków, odpowiedzialnych za rozwój, prawidłowe działanie i ochronę układu nerwowego i jest on przeznaczony dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, których rozwój jest bardzo intensywny, a także dla dzieci, które mają problemy związane z: impulsywnością, nadreaktywnością, brakiem koncentracji, pisaniem, czytaniem, liczeniem, jąkaniem się, a nawet ADHD i autyzmem.

Suplementacja zalecana przez ekspertów

Według oceny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego suplement odpowiedzialny za uzupełnienie niedoboru wyżej wymienionych związków zawiera naturalnie składniki występujące w produktach spożywczych, które ze względu na np. niewystarczające spożycie ryb, nie są dostarczane do organizmu w dostatecznej dawce. W Polsce spożycie ryb oszacowano na 6,5 kg/osobę/rok, podczas gdy eksperci WHO polecają 11 kg, czyli dwa razy więcej. Ze względu na fakt, że ryby pochodzące z zanieczyszczonych akwenów mogą mieć wysoki poziom metali ciężkich lub trwałych związków chloroorganicznych (dioksyn), specjaliści zalecają uzupełnianie niedoborów kwasów Omega-3 również poprzez suplementację. Jest to szczególnie istotne u dzieci, u których prawidłowy rozwój układu nerwowego (szybko rosnący mózg) jest bardzo istotny, jak również u osób starszych, w celu ochrony i zapewnienia fizjologicznego funkcjonowania układu nerwowego.

Rekomendacje suplementu

Taki suplement diety jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych: „Analiza i przegląd  doniesień naukowych pozwala na rekomendowanie preparatu w przypadku, kiedy stwierdzane są niedobory związków odpowiedzialnych za rozwój, prawidłowe działanie i ochronę układu nerwowego, szczególnie u dzieci w wieku późno przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym, u dzieci zdrowych oraz tych, u których stwierdzono problemy z koncentracją, pamięcią oraz niespecyficzne trudności szkolne”.

Na tym nie koniec... Skład suplementu został potwierdzony badaniami z zastosowaniem NMR (magnetycznego rezonansu jądrowego) na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym: „Badania jednoznacznie wskazały obecność składników odpowiedzialnych za rozwój, prawidłowe działanie i ochronę układu nerwowego w badanym preparacie. Stosowanie jest wskazane w przypadku dzieci, u których zapewnienie prawidłowego rozwoju układu nerwowego (szybko rosnący mózg) jest bardzo istotne”.

Dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego wskazane jest dostarczanie zarówno kwasów tłuszczowych, witamin, jak i składników mineralnych w codziennej diecie. Suplement diety jest w szczególności zaadresowany do dzieci, które mają zwiększone ryzyko niedoboru wyżej wymienionych składników.