Nowy proces zapewnia przyszłym opiekunom maksymalne bezpieczeństwo i wsparcie ekspertów – behawiorystów, specjalistów dietetyki weterynaryjnej oraz lekarzy weterynarii. Unikalna wyszukiwarka na uruchomionej właśnie stronie internetowej Adopciaki.pl pozwala dopasować zwierzęta i opiekunów pod względem charakteru oraz stylu życia. Przyszły opiekun może liczyć na specjalistyczną opiekę ekspertów także po adopcji, w trakcie adaptacji ulubieńca w swoim domu.

W programie Adopciaki.pl przede wszystkim zależy nam na jakości. Wszystkie zwierzęta, które przez ten program przejdą, powinny być w 100 proc. przygotowane do adopcji. Jednocześnie, musimy mieć pełne zaufanie do wszystkich osób, które w tym programie pracują. – podkreśla Anna Zielińska, wiceprezes Fundacji Viva!

W trosce o bezpieczeństwo oraz komfort adopcji, program Adopciaki.pl składa się z systemu kroków, które pozwalają ludziom i zwierzętom poznać się i zaprzyjaźnić zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie adopcji. Dodatkowo, wszystkie psy i koty przebywają we współpracujących z Fundacją domach tymczasowych, gdzie uczą się życia w mieszkaniu oraz oswajają ze stałą obecnością człowieka. W ten sposób minimalizuje się stres związany z poszukiwaniem nowego domu oraz przyspiesza adaptacja zwierzęcia w nowych warunkach.

Kiedy wyszukiwarka zaproponuje zwierzę, przyszły opiekun wypełnia ankietę oraz odbywa rozmowę z doradcą adopcyjnym. Następnie spotyka się z wybranym psem we własnym domu lub z kotem w domu tymczasowym. Adopciak przychodzi do nowego domu wraz z pakietem na start, który zapewniają partnerzy programu. W wyprawce znajduje się zapas karmy Purina na pierwsze miesiące pobytu, dostosowany do potrzeb naszego nowego współlokatora, vouchery do lecznicy weterynaryjnej oraz na konsultację z behawiorystą. Jeżeli u psa lub kota wystąpią problemy wychowawcze lub zdrowotne, opiekun w każdej chwili będzie mógł skontaktować się z jego opiekunem tymczasowym. Ponadto, dostanie bezpłatny dostęp do szkoleń behawioralnych e-learning COAPE Polska.

Osoby, które nie mogą zdecydować się na adopcję, mają możliwość w inny sposób pomóc. Więcej na www.adopciaki.pl w zakładce Pomagamy.