Home » Back to school » Budimex stawia na bezpieczeństwo najmłodszych!
HELLO_ICE_970_250
Back to school

Budimex stawia na bezpieczeństwo najmłodszych!

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia roku szkolnego. Dzieci prawie po półrocznej przerwie wrócą do szkół, stęsknione za swoimi rówieśnikami. Początek roku to również start nowej edycji programu Hello ICE, którego celem jest edukacja uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Twórcy programu – firma Budimex – stworzyli mapę niebezpiecznych punktów wokół szkół, by przy współpracy z władzami lokalnymi móc je wyeliminować. Na stronie helloice.pl publikowane są również gotowe do wykorzystania przez nauczycieli scenariusze lekcji o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Można też tam znaleźć quizy, które dzieci rozwiążą wspólnie z opiekunami.

W 2019 roku, w ramach Hello ICE, Budimex zorganizował Dni Bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach, w których wzięło udział ponad 800 dzieci. W ramach programu firma rozdała 1400 odblasków i kart kontaktu z opiekunem ICE (In Case of Emergency). Na mapie niebezpiecznych punktów wskazano już 380 newralgicznych lokalizacji w pobliżu szkół i przedszkoli.

Hello ICE kładzie nacisk na edukację dzieci z zakresu bezpieczeństwa już od najmłodszych lat. Kierujemy się zasadą, że najlepsza jest nauka przez zabawę, dlatego bohaterem naszych lekcji i Dni Bezpieczeństwa jest tygrys Budi. Pierwsza edycja wyraźnie pokazała, że zarówno cel, jak i wybrane narzędzia świetnie się sprawdziły. Kiedy zaczęła się pandemia nie zwalnialiśmy tempa. Nasze działania prowadziliśmy online i rozszerzyliśmy je o bezpieczeństwo w sieci. W naszych aktywnościach wspiera nas ambasador Hello ICE – Sebastian Mila, były reprezentant Polski w piłce nożnej, tata Michaliny – podkreśla Katarzyna Wójcik, Ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

W tym roku szkolnym Budimex będzie na bieżąco dostosowywał swoje działania do wymogów epidemiologicznych. Dni Bezpieczeństwa będą organizowane na świeżym powietrzu lub w formie webinarów. Budimex planuje również wymalowanie, w sąsiedztwie trzech szkół wskazanych na mapie programu, trójwymiarowych przejść dla pieszych, aby zwiększyć w tych miejscach bezpieczeństwo dzieci.

Szkoły i przedszkola mogą już zgłaszać się do tegorocznej edycji Hello ICE, aby wygrać Dzień Bezpieczeństwa w swojej szkole i spotkanie z bohaterem akcji: tygrysem Budim.

Tutaj znajdziesz scenariusze lekcji, quizy dla dzieci oraz mapę, na której można zaznaczyć niebezpieczny punkt wokół szkoły.

Odwiedź również nasze profile na Facebook’u oraz Instagram’ie.

budi
Interaktywna mapa punktów niebezpiecznych
Next article