Home » Back to school » Kluczem do połączenia nauki z grą na planie jest obowiązkowość
back to school

Kluczem do połączenia nauki z grą na planie jest obowiązkowość

Emilia Dankwa
Emilia Dankwa
Fot.: Magdalena Berny, stylizacja Amelie et Sophie

Emilia Dankwa

Młoda aktorka, uczennica liceum

Już za tydzień powrót do szkoły po niemal półrocznej przerwie. Jesteś na to gotowa? Gdzie nabierałaś sił podczas wakacji?

Zdecydowanie nabrałam sił podczas wakacji, odpoczywałam: w domu, w stajni, na obozie jeździeckim, u dziadków, a planujemy jeszcze jeden tygodniowy wyjazd!

Od kilku miesięcy nie musiałam wcześnie wstawać, gdyż lekcje online zaczynały się zazwyczaj o 9:00 i mimo, iż wstawanie w okolicach godziny 6:00 nie bardzo mi się uśmiecha, to jednak trochę stęskniłam się za szkołą i nie mogę doczekać się, aż poznam nowych ludzi!

Drugie półrocze poprzedniego roku było delikatnie mówiąc „specyficzne”. Jak oceniasz naukę zdalną? Było to dla Ciebie ułatwieniem ze względu na dzielenie szkoły z aktorstwem?

Naukę zdalną odczułam dość przyjemnie, jestem obowiązkowa, więc nie była dla mnie utrudnieniem. Dzielenie obowiązków szkolnych z aktorstwem wcale nie stało się łatwiejsze, gdyż nie było, jak ich dzielić. Wszelkie czynności i plany, które były związane z kontaktem z innymi ludźmi legły w gruzach, więc występowanie w produkcjach filmowych, kręcenie ich, również.

Przygotowywanie się do lekcji, nauka scenariusza, a jednocześnie do klasówek to duże wyzwanie. W jaki sposób udaje Ci się podczas „normalnego” roku szkolnego dzielić szkołę z pracą na planie?

Uważam, że kluczem do pogodzenia tego wszystkiego jest obowiązkowość. Wystarczy, że zacznie się uczyć scenariusza czy materiału do testu, sprawdzianu jak najszybciej. Tak samo z odrabianiem prac domowych, zazwyczaj zabieram się za to tuż po szkole, a czasem nawet jeszcze w szkole, w trakcie przerw, gdy wiem, że będę miała dużo do zrobienia, bądź chcę mieć więcej wolnego czasu po lekcjach.

Które przedmioty są dla Ciebie najbardziej ciekawe, a na które chodzisz z niechęcią?

Lubię raczej wszystkie przedmioty, chociaż zawsze myślałam, że mam umysł humanistyczny i ogólnie dobrze czuję się właśnie na takich przedmiotach, lecz po wynikach egzaminów moja pewność co do tej definicji trochę się zachwiała, mianowicie nie spodziewałam się, że matematyka pójdzie mi aż tak dobrze! Wyników języka angielskiego, jak i polskiego się spodziewałam, ale szczerze mówiąc matematyki trochę się bałam, na szczęście niepotrzebnie.

W Twoim przypadku aktorstwo wydaje się być naturalnym kierunkiem dalszej edukacji. Ale może masz jakieś inne plany, chciałabyś rozwijać się w innej dziedzinie?

Jeszcze nie mam ścisłego planu na życie, swoją przyszłość na pewno chcę łączyć z aktorstwem, ale z czym jeszcze? Zobaczmy :).

Teraz idziesz do liceum. Czy, a jeśli tak to czym najbardziej stresujesz się przed nową szkołą? A może jest wręcz przeciwnie i już nie możesz doczekać się nowego miejsca?

Nie mogę się doczekać poznania nowych ludzi i rozpoczęcia nowego etapu w moim życiu! Wiadomo, jakiś mały stresik jest, ale jestem raczej pozytywnie nastawiona!

A co było dla Ciebie najważniejsze przy wyborze nowej szkoły? Doradziłabyś coś swoim młodszym kolegom i koleżankom, którzy za jakiś czas też staną przed takim wyborem?

Wybierając szkołę brałam pod uwagę to, jakie profile klas są dostępne w danej szkole, jak również opinie o niej, możliwości dojazdu oraz odległość od miejsca zamieszkania. Powodzenia, trzymam za Was kciuki!

Emilia Dankwa: Nie mogę się doczekać poznania nowych ludzi i rozpoczęcia nowego etapu w moim życiu!
Next article