Home » Back to school » Naładuj baterie na szkolne wyzwania
Back to school

Naładuj baterie na szkolne wyzwania

Mateusz Winek
Mateusz Winek

Mateusz Winek

Nastoletni aktor, na co dzień uczęszczający do szkoły podstawowej

Już niebawem powrót do szkoły. Jesteś gotowy na nowe wyzwania po wakacyjnym odpoczynku? Gdzie nabierałeś sił przed rozpoczęciem roku szkolnego?

Ja zawsze jestem gotowy na nowe wyzwania! A wakacje spędzam bardzo aktywnie. Zacząłem od obozu skautów w lesie, pod namiotami. Następnie spędziłem 2 tygodnie z moją rodzinką nad morzem, a kolejne dwa na obozie tanecznym w Tatrach. Teraz szykuję się na wyprawę do Norwegii. Będziemy spać w dziczy pod namiotami, gotować na palniku i łowić ryby. Całość na bieżąco będzie relacjonowana na Instagramie, na koncie 100percentmagda.

Często mówi się, że uczniowie dzielą się na humanistów i umysły ścisłe. Jak Ty byś siebie określił? Jakie są Twoje ulubione przedmioty w szkole?

Moim ulubionym przedmiotem szkolnym jest obecnie wf. Nie jestem jeszcze w stanie określić czy bliżej mi do humanisty czy umysłu ścisłego, no bo wiecie, w szkole podstawowej jest się ze wszystkiego dobrym.

Jak dzielisz obowiązki między grą na planie filmowym a sprawami szkolnymi?

Szkoła nie schodzi na drugi plan. I tak muszę nadrabiać cały materiał w domu lub w trakcie nagrań. Ile razy było tak, że w drodze na plan, czy w przerwach między scenami siedziałem z nosem w matematyce, czy rozwiązywałem ćwiczenia z historii. Jednego razu pod koniec nagrań przypomniało mi się, że mam na następny dzień lekturę… No i zarwałem noc, co gorsza jak się potem okazało – niepotrzebnie.

Masz już pomysł kim chciałbyś zostać w przyszłości? Czy rozwijasz swoje talenty również w szkole, np. udziałem w kółkach zainteresowań?

Pewnie, pomysły mam, kiedyś chciałem zostać archeologiem. Teraz myślę, że dobrze by było zostać aktorem, aczkolwiek chciałbym też znaleźć drugą pracę, taką pewną.

Swoje talenty rozwijam codziennie. Tańczę w zespole, chodzę na basen, angielski, gram w piłkę nożną, jestem skautem. Często biorę udział w konkursach recytatorskich, do których przygotowuje mnie moja mama, ćwiczy ze mną dykcję, intonacje, słowa. Takiej pomocy nie zapewni mi żadne kółko.

Mateusz Winek
Mateusz Winek: Swoje talenty rozwijam codziennie. Tańczę w zespole, chodzę na basen, angielski, gram w piłkę nożną, jestem skautem.
Next article