Home » Back to school » Odręczne zapiski na wyciągnięcie telefonu!
Back to school

Odręczne zapiski na wyciągnięcie telefonu!

praca-z-domu
praca-z-domu

Wraz z pandemią nasze domy z miejsc odpoczynku i zabawy zamieniły się w miejsca pracy i nauki. Nasze życie wymagało gruntownego przeorganizowania, dlatego sprawdzają się tylko pewne rozwiązania. Uwielbiasz ład w odręcznych notatkach? Teraz możesz przechowywać je cyfrowo!

Masz biuro w domu? Aby odnaleźć się w tej sytuacji, warto postawić na nowoczesne technologie. Obecnie na rynku znajduje się wiele aplikacji, które ułatwiają życie pracownikom, których firmy zdecydowały się na pracę zdalną. Aby home office był efektywny, pamiętaj, by skrupulatnie notować plan dnia, z uwzględnieniem zadań do wykonania. Jeśli w pracy masz wiele projektów, stwórz system, który umożliwi ich grupowanie – czy to poprzez poszczególne foldery na komputerze, czy też dedykowane notatniki lub teczki.

Dodatkowo, jeśli na co dzień współpracujesz z zespołem, zadbaj o narzędzia do szybkiego i łatwego udostępniania materiałów. Warto pamiętać, że są na rynku aplikacje, które umożliwiają np. skanowanie jednym kliknięciem odręcznych notatek, a następnie przeglądanie ich w telefonie oraz udostępnianie innym. Taka praca jest prosta i… przyjemna!

Kolejnym polem, w którym warto szukać nowych rozwiązań jest nauka. Uczniowie, którzy przeszli na zdalny tryb nauczania, muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jak uczyć się w dobie pandemii? Przede wszystkim pamiętać, by ręcznie notować wszystkie informacje, jakie pojawiają się podczas lekcji online. Jak jednak odnaleźć się pośród stosów zeszytów?

Warto korzystać z aplikacji, które umożliwiają ich skanowanie. Tym sposobem można powtarzać wiadomości bez konieczności korzystania z wielu notatników, a tylko z telefonem w dłoni. Dzięki nim zwykle można również udostępniać skany o wysokiej jakości, komu tylko się chce. To proste!

Next article