Home » Back to school » Ospa wietrzna? Twoje dziecko nie musi się ciągle drapać. Jest na to sposób!
starpharma-baner-nowy-final-ver2
Back to school

Ospa wietrzna? Twoje dziecko nie musi się ciągle drapać. Jest na to sposób!

Ospa-wietrzna-u-dzieci
Ospa-wietrzna-u-dzieci

Ospa wietrzna występuje zwykle u dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W przebiegu tej choroby pojawia się uciążliwa, swędząca wysypka, której drapanie może prowadzić do powstawania blizn. Dowiedz się, jak uśmierzyć świąd i zapewnić maluchowi łagodny przebieg choroby.

Świąd w ospie wietrznej. Jak przekonać dziecko, by się nie drapało?

Chociaż ospa wietrzna najczęściej nie prowadzi do groźnych powikłań, to jej przebieg może być uciążliwy dla wielu małych pacjentów. Oprócz gorączki i złego samopoczucia pojawia się również wysypka, której towarzyszy świąd. I to właśnie ten ostatni objaw sprawia dzieciom największy dyskomfort. Początkowo swędzące krostki występują tylko na tułowiu, później jednak rozprzestrzeniają się po całym ciele, co sprawia, że mały pacjent ciągle się drapie. Rodzicom zwykle trudno namówić dziecko, by przestało to robić, bo drapanie przynosi mu chwilową ulgę. Trzeba jednak pamiętać, że ma również negatywne konsekwencje – drapanie prowadzi do nadkażenia bakteryjnego zmian skórnych i powstawania ran, a później blizn. Istnieje jednak sposób, by dziecko przestało się drapać – wystarczy zastosować puder płynny Pudroderm, który łagodzi świąd.

W jaki sposób Pudroderm łagodzi świąd?

Preparat Pudroderm zmniejsza odczuwanie świądu, gdyż znieczula miejsca, w których został zastosowany. Tym samym wystarczy od 2 do 3 razy na dobę lub w razie konieczności częściej nakładać preparat na zmiany skórne, a maluch wreszcie odczuje ulgę i przestanie się drapać. Takie działanie pomoże odczuć małemu pacjentowi nie tylko ukojenie, ale również realnie zmniejszy ryzyko zakażenia zmian skórnych i powstawania blizn, które zwykle zostają już na całe życie. Złagodzenie świądu pudrem płynnym Pudroderm pomoże dziecku przejść ospę wietrzną łagodniej i chociaż czas ten wymaga pobytu w domu, to jednak bez uczucia świądu można go spędzić w radości.

WAŻNE!

Dzięki temu, że preparat Pudroderm łagodzi świąd, oprócz ospy wietrznej można go stosować także w innych stanach zapalnych skóry przebiegających z wysypką, świądem i obrzękiem, w tym w półpaścu i świądzie neurogennym, a także po ukąszeniu owadów i po naświetlaniach radiologicznych pod kontrolą lekarza.

Jakie działanie ma Pudroderm?

Od lat pudry płynne stosowane są w leczeniu ospy wietrznej. Jednym z nich jest złożony produkt Pudroderm, który dzięki zawartym substancjom czynnym pozwala łagodzić przebieg choroby. W jego składzie znajduje się benzokaina, która działa miejscowo znieczulająco, dzięki czemu dziecko przestaje się drapać. Oprócz niej produkt zawiera też mentol, który wywołuje miejscowe uczucie chłodu, co także łagodzi świąd. Pudroderm posiada w składzie również tlenek cynku, który działa ściągająco, co minimalizuje ryzyko powstawania ran, a później również blizn.

W trakcie leczenia preparatem Pudroderm warto pamiętać również o właściwej pielęgnacji skóry. Działanie wspierać będą krótkie, częste kąpiele (przynajmniej raz dziennie), które, jeśli będą odbywały się w chłodnej wodzie, to także będą minimalizowały uczucie świądu. Ponadto, by nie rozdrapywać zmian skórnych, co w konsekwencji może prowadzić do powstawania blizn, warto przyciąć dziecku paznokcie na krótko oraz zakładać mu bawełniane rękawiczki do spania. Właściwą higienę skóry wspierać będzie także częsta zmiana ubrań i pościeli.

Next article