Home » Back to school » Zadbaj o widoczność auta pod szkołą
Back to school

Zadbaj o widoczność auta pod szkołą

Powrót do szkoły jest okresem, gdy dni stają krótsze, pogoda już mniej słoneczna, jesień puka do drzwi. Warto wtedy przyjrzeć się oświetleniu pojazdu, gdyż w czasie lata zapewne niewiele uwagi mu poświęcaliśmy. Zadajmy sobie pytanie czy dobrze widzimy i czy jesteśmy widoczni? Może czas wymienić żarówki reflektorów na mocniejsze? Więcej światła przed nami to szansa szybszego zauważenia obiektów na drodze. Zmiana barwy żarówek na bielszą pomoże naszym oczom, gdyż generowane światło jest bliższe barwowo słonecznemu. A czy nas widać? Czy wszystkie żarówki oświetlenia są sprawne? Czy widać będzie, że hamujemy pod szkołą by wysadzić dziecko?

Hella jako firma z ponad 120 letnim doświadczeniem w konstrukcji oświetlenia pojazdów, podsuwa rozwiązania, w tym bardzo szeroką gamę żarówek. Czy szukamy ekonomicznych rozwiązań czy stawiamy na nowoczesne, wzmocnione żarówki wybór jest ogromny.

Przypomnijmy sobie, kiedy ostatnio ustawialiśmy reflektory?

Snop światła ma nam oświetlać drogę, a nie być uciążliwy dla innych użytkowników i powodować ich oślepianie. To co widzimy to także efekt czystej szyby. Pióra wycieraczek, bo upałach i setkach owadów oczyszczonych z pola widzenia nie są już idealne. Pozostawiają smugi, które w deszczu, w świetle latarni, będą nam utrudniać jazdę. Warto wymienić pióra na gamę Hella Cleantech która łączy to co najlepsze w konstrukcji wycieraczek płaskich i hybrydowych.

Ale w nowoczesnych samochodach oświetlenie to nie wszystko. Pamiętajmy, że nasz samochód widzi drogę przez czujniki i kamery. Jeżeli w czasie podróży wakacyjnych zauważyliśmy, że po włączeniu systemów, niepewnie porusza się po drodze, myszkuje między pasami lub przyhamowuje, mimo że do poprzedzającego auta był jeszcze spory dystans to czas na podjęcie działań. Warto skalibrować nasze oczy pojazdu. Kamery i czujniki są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany w samochodzie. Zwykła wymiana zawieszenia lub choćby zmiana opon na inny rozmiar może mieć wpływ na jakość obrazu generowanego w komputerze pojazdu. To bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny.

Next article