Home » Rozwój dziecka » Jakie korzyści przynoszą zakupy online dla dzieci?
rozwój dziecka

Jakie korzyści przynoszą zakupy online dla dzieci?

online
online

Zakupy online zyskały na popularności szczególnie w czasie pandemii, gdy stacjonarne sklepy były zamknięte. Jednak, mimo że powoli wracamy do „normalności”, rodzice (i nie tylko) nadal wybierają wirtualne zakupy. Dlaczego to rozwiązanie jest wygodniejsze i bardziej ekonomiczne? O tym w poniższym wpisie – zapraszamy do lektury!

Jak pandemia wpłynęła na nawyki zakupowe rodziców?

Specjaliści ekonomiczni z roku na rok zauważają coraz większe tendencje do robienia zakupów odzieżowych przez internet. W ostatnim czasie przyczyniła się do tego pandemia oraz fakt, że coraz więcej sklepów oferuje darmową wysyłkę, kody rabatowe oraz programy lojalnościowe. Mniej osób kupujących, w tym rodziców, obawia się również o niepoprawnie dobrany rozmiar. Teraz gdy opisy są szczegółowo konstruowane, a zwroty i wymiany bezproblemowe, nie jest to przeszkodą. Szczególnie jeśli oszczędności czasu i pieniędzy są zauważalne w domowym budżecie, a wady kupowania przez internet na bieżąco niwelowane.

Wcześniej przed zakupami przez internet powstrzymywał nas brak bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą i możliwości przymiarki. Dzisiaj doświadczenie i dostęp do wirtualnej rzeczywistości sprawiają, że zakupy online są tak samo udane, jak te stacjonarne, a czasem nawet bardziej.

Dlaczego zakupy przez internet są wygodniejsze dla rodziców?

Każdy z nas marzy o tym, by doba była dłuższa. Jesteśmy zapracowani i zajęci swoimi codziennymi obowiązkami. Również rodzice wychowując swoje pociechy od pierwszych dni życia, zauważają kurczący się czas, którego brakuje na regularne uzupełnianie garderoby w sklepach stacjonarnych. Na szczęście mogą to robić online – to idealne rozwiązanie dla mam dzieci w każdym wieku, a już na pewno tych w okresie niemowlęcym. Mamy najczęściej nie mogą pozwolić sobie na zakupy poza domem, nawet z maluszkiem. Wtedy to także pociechy niezwykle szybko wyrastają ze swoich ubranek, a zakupy należy robić z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc. W pierwszych miesiącach życia niełatwo jest nadążyć za wzrostem dziecka, nie nadszarpując domowego budżetu, stąd też lepiej jest wybrać zakupy przez internet w konkurencyjnych cenach, a już z pewnością zakupy ubranek z drugiej ręki.

Zakupy z drugiej ręki – jakie ma zalety?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, dzieci w pierwszych miesiącach swojego życia bardzo szybko zmienią rozmiar ubranek. Nie zdążą nawet ich ubrać drugi raz, a już mogą być na nie za małe. Dlatego bardzo prężnie w internecie działają zakupy z drugiej ręki, które gwarantują zakup ubrań dla pociech w bardzo dobrym, a nawet idealnym stanie. Dzisiaj nie jest to już temat tabu, a moda – doskonale wpisująca się w trend less waste i szacunku do wyprodukowanych już rzeczy. Dodatkowo kupowanie ubranek z drugiej ręki wcale nie musi oznaczać, że nasze dziecko otrzymuje je w niższej jakości – są one tak samo wartościowe, jak te prosto z magazynu sklepowego. Warto się na nie zdecydować, by dbać o naszą planetę i nie przepłacać.

Podsumowując – zakupy online, a już szczególnie ubrań z drugiej ręki od innych rodziców może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim rodzice oszczędzają nie tylko pieniądze, ale również czas, który potem mogą poświęcić swoim pociechom.


Kupuj stylowe ubrania dla dzieci z dostawą za złotówkę!

1 zł. Tyle zapłacą użytkownicy serwisu OLX jeśli zamówią przedmiot z dostawą do paczkomatu lub punktu odbioru.

Gosia z Krakowa kupuje sukienkę dla córki od Marty z Katowic. Jola z Kołobrzegu buty dla synka kupiła od Michała z Poznania. Do tego obie mogą wybrać zabawki i książeczki z drugiego końca Polski. Teraz na OLX za dostawę przedmiotu do paczkomatów lub punktów odbioru zapłacą tylko złotówkę.

– Promocja dotyczy kategorii Moda oraz Dla dzieci, z których miesięcznie korzysta milion użytkowników OLXa. Przesyłki za złotówkę to bezpieczna opcja i wygodna opcja, która pozwoli ograniczyć bezpośredni kontakt między użytkownikami i nie obciąży budżetu – tłumaczy Agnieszka Dąbrowska, program manager w OLX.

W ramach usługi Przesyłki OLX kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, sprzedający wysyła paczkę, a po jej odbiorze środki są wypłacane na konto sprzedającego. Wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji OLX.

Żeby skorzystać z promocji, wystarczy przejść procedurę zakupu przedmiotu z wysyłką. Promocja dotyczy przedmiotów zakupionych w trakcie jej trwania, objęte nią zostaną także ogłoszenia z opcją wysyłki dodane przed jej rozpoczęciem. Szczegóły promocji na pomoc.olx.pl.

Jak to działa krok po kroku?

1. Sprzedający dodaje ogłoszenie i opcję Przesyłki na OLX.
2. Kupujący wysyła prośbę zakupu i wpłaca określoną kwotę.
3. Sprzedający akceptuje sprzedaż, przechodzi weryfikację i wysyła paczkę.
4. Kupujący odbiera paczkę.
5. Sprzedający otrzymuje pieniądze.
6. Sprawdź, jak działają przesyłki na przesylki.olx.pl.

Next article