Home » Rozwój dziecka » Czas dla rodziny – bezcenny!
Rozwój dziecka

Czas dla rodziny – bezcenny!

Twórca-projektu-Modny-Tata-–-z-żoną-Pauliną
Twórca-projektu-Modny-Tata-–-z-żoną-Pauliną

Michał Będźmirowski

Twórca projektu Modny Tata – z żoną Pauliną

Wszyscy żyjemy coraz szybciej, na wiele rzeczy brakuje nam czasu. Czy Wy znacie receptę na idealną organizację dnia? Udaje Wam się zrealizować cały plan dnia i mieć czas na odpoczynek i wspólne chwile?

Dobra organizacja to u nas podstawa. Zawsze staramy się działać zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, bo na spontaniczność podczas tygodnia pracy nie bardzo można sobie pozwolić. Oczywiście zawsze trzeba być przygotowanym na niespodzianki, które ten misterny plan zburzą, ale dzięki ułożonemu harmonogramowi nigdy nie spóźniamy się na umówione spotkania i możemy produktywnie wykorzystać dzień.

Posiadanie dziecka wymaga współdziałania rodziców, bo zawsze potrzebna jest opieka, co najmniej jednego z nich, dlatego wszystkie przedsięwzięcia planujemy razem.

Wieczory są zawsze nasze, wspólne. Wówczas realizujemy ewentualne zaległości, pracujemy, ustalamy plan działania. Wtedy jest także czas na spokojną rozmowę czy film. To bardzo ważne, żeby na koniec dnia mieć dla siebie, choć chwilkę.

Jak najczęściej robicie zakupy? Wolicie jeździć od sklepu do sklepu, czy raczej zamawiacie wszystko przez Internet i czekacie w domu na zamówione paczki?

W galeriach handlowych można nas spotkać bardzo rzadko. Właściwie robimy to czasem tylko dla synka, bo uwielbia jeździć po wielkopowierzchniowych galeriach siedząc w aucie policyjnym lub sportowym z wbudowanym koszykiem na zakupy. Wtedy to nasza obopólna korzyść, bo maluch się nie nudzi, a my możemy załatwić najpotrzebniejsze rzeczy. Niezwykle rzadko chodzimy jednak po sklepach, żeby sobie po prostu pochodzić, zakupy w galeriach robimy rzadko, bo zwyczajnie nie mamy na to cierpliwości.

Ogromnie cenimy sobie zakupy przez Internet. Bardzo cenimy sobie komfort wyselekcjonowania produktów spośród wszystkich dostępnych na rynku poprzez cenę, dostępność, jakość. Dodatkowo mamy pewność, że produkty znajdą się w naszym domu następnego dnia, będą nowe, nieużywane i starannie zapakowane. Kurier w naszym domu jest codziennie, bo jesteśmy ogromnymi fanami tego typu zakupów. Oszczędzamy czas i nerwy, spokojnie sobie oglądamy zamówione produkty w domu, a te, które nie przypadną nam do gustu zwracamy także przez kuriera. Same plusy!

Co najbardziej cenicie sobie w zakupach internetowych, oczywiście oprócz tego, że pozwalają one zaoszczędzić czas?

Jak wspomnieliśmy, produkty zamówione przez Internet mają w naszej ocenie same pozytywy. Przeglądając produkty w sklepach internetowych mamy podane wszystkie parametry, zdjęcia, opis. To pozwala zminimalizować rozczarowanie po otrzymaniu przesyłki. Wiele spośród sklepów internetowych ma także konkurencyjne ceny z uwagi na brak lokalizacji stacjonarnej w drogich galeriach handlowych, z czym wiąże się zatrudnianie personelu i inne koszty administracyjne. Nie mniej jednak zamawiamy także ze sklepów, które maja stacjonarne odpowiedniki, ale chodzenie godzinami po galeriach i strata czasu na stanie w kolejkach, to nie nasza bajka. Nie mamy na to ani czasu ani ochoty.

Prowadząc bloga, pracując w Internecie pewnie korzystacie z wielu sprzętów i aplikacji, czy do robienia codziennych zakupów również używacie aplikacji, czy to ułatwia i przyspiesza shopping w sieci?

Żyjemy w takich czasach, kiedy tempo życia ogranicza nam pewne możliwości, daje za to inne, które my bardzo cenimy. Internet jest naszym narzędziem pracy, ale nie tylko związanej z social media. Oboje jesteśmy związani ze środowiskiem naukowym i tu także ogromną pomocą jest sieć. Dzięki niej jesteśmy na bieżąco z publikacjami naukowymi czy aktualnymi zagadnieniami z interesujących nas obszarów. Telefon komórkowy stał się aktualnie narzędziem nie tylko do komunikowania się, czytania, prowadzenia kanałów na social media, ale także umożliwia robienie błyskawicznych zakupów korzystając z aplikacji. Aktualnie są one tak intuicyjne, że niezwykle ułatwiają codzienne życie.

Twórca projektu Modny Tata – z żoną Pauliną
Dobra organizacja to u nas podstawa. Zawsze staramy się działać zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, bo na spontaniczność podczas tygodnia pracy nie bardzo można sobie pozwolić.

Modny Tata na swoim blogu podkreśla, że ważny jest dla niego swój własny styl, czy w Internecie jest Ci łatwiej znaleźć ciekawe ubrania, gadżety, których raczej nie dostaniesz w sklepie stacjonarnym?

Zdecydowanie tak, oboje rzadko korzystamy z gotowych rozwiązań. Nasze zakupy nie polegają na kopiowaniu witryn sklepowych czy kupowaniu największych aktualnie bestsellerów. Każdy z nas ma swój styl, ale także gust i potrzeby, który wynikają z indywidualnych upodobań. Internet jest tu pomocą i ogromnym źródłem inspiracji. Dostępnych jest także wiele aplikacji, które umożliwiają śledzenie aktualnych trendów, zarówno modowych, wnętrzarskich, jak również wszelkich nowinek technicznych, gadżetów itd.

A co myślicie o tym, że robienie zakupów przez Internet może być też jedną z wielu form dbania o ekologię? W końcu dzięki internetowym zakupom zużywamy mniej reklamówek, mniej paliwa. Czy to także może zachęcać nieprzekonanych do wybrania właśnie internetowej formy zakupów?

Nie myśleliśmy o tym w ten sposób, ale to faktycznie jest bardzo ekologiczne. Nawet paczki, które przychodzą są wykonane z ekologicznych materiałów wielokrotnego użytku. Same plusy.

Żyjemy w takich czasach, kiedy tempo życia ogranicza nam pewne możliwości, daje za to inne, które my bardzo cenimy.
Next article